34 mins më parë

  Skenar për të marrë Bashkinë Lezhë? Pjerin Ndreu reagon për arrestimin e Fran Frrokajt

  Deputeti i PS-së Pjerin ndreu ka reaguar nëpërmjet profilit të tij në ‘Facebook’ për arrestimin e kryebashkiakut të Lezhës Fran…
  46 mins më parë

  VIDEO/ Situata drejt përkeqësimit në Shkodër, KECQ paralajmëron qytetarët: Bëni kujdes!

  Komisioni i Emergjencave Civile të qarkut të Shkodrës ka paralajmëruar se do të ketë rritje të prurjeve të lumit Drin…
  1 hour më parë

  Aksident tragjik në Kukës/ 25-vjeçari humb jetën pas daljes së motorit nga rruga, rëndë i…

  Një aksident tragjik ka ndodhur në Kukës, konkretisht në fshatin Lusan, ku dy vëllezër janë aksidentuar me motor. Fatkeqësiht nga…
  3 hours më parë

  56-vjeçarit i rrëshket këmba dhe bie në lumin Shkumbin, familjarët kërkojnë ndihmë për gjetjen e…

  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur dje pasdite në Librazhd. Rreth orës 17.00  shtetasi Ali Tota, në gjendje pak të…
  4 hours më parë

  “U bë dhe kjo”, Goxhaj tregon kush e informoi Berishën për heqjen me ligj të…

  I ftuar në ‘Fax News’ avokati Altin Goxhaj ka folur rreth zhvillimeve të fundit politike përfshirë arrestimet e zyrtarëve të…
  4 hours më parë

  Arrestimi i Fran Frrokajt, reagon Paloka: Dy tezat tona u provuan. Rama ti bëjë mirë…

  Pas arrestimit të kryebashkiakut të Lezhës dhe 22 zyrtarëve të tjerë për ‘tjetërsim pronash’ ka reaguar dhe nënkryetari i PD-së…
  5 hours më parë

  Kush është ylli i “Playboy” që do të sfidojë Putin në zgjedhjet presidenciale në Rusi…

  Këtë muaj mars do të mbahen zgjedhjet presidenciale në Rusi, dhe është shpallur kandidatja e parë që do të garojë…
  6 hours më parë

  DETAJET/ Përkeqësohet situata në Shkodër, sipërfaqja totale e përmbytur ka arritur mbi 2540 ha

  Pas inspektimeve në terren të bëra nga Bashkia Shkodër, në Njësitë Administrative të përmbytura situata e përmbytjeve vazhdon të përkeqësohet…
  6 hours më parë

  Harrojini rrezet e diellit, java tjetër rikthen të ftohtin. Do të ketë edhe reshje dëbore

  Paraditen e sotme keni shijuar rrezet engrohta të diellit, por kjo gjë nuk do të zgjasë shumë. Meteoalb parashikon një…
  7 hours më parë

  Për taksat “kurrën e kurrës”/ Shqiptarët mbushin sheshet në mbrojtje të zyrtarëve të akuzuar

  Nga “Të të marrin të keqen ty O Saimir, ne do bëjmë namin, O Elvis O Hero, gjithë Kavaja ty…
  7 hours më parë

  Ademi përplaset në distancë me Xhaçkën: Të kanë dhënë foto të tjera, ti s’e njeh…

  Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi e ka konsideruar në përkeqësim situatën e krijuar nga shkarkimet e HEC-eve në…
  10 hours më parë

  Konfliktet me bandën e Aldo Bares, kush është biznesmeni lushnjar që sfidoi Policinë

  Një 37-vjeçar nga Lushnja është arrestuar nga ana e Policisë, për armëmbajtje pa leje dhe mosbindje ndaj urdhrit të uniformave…
  10 hours më parë

  ‘’Ke për ta ngrënë”, RD-ja ‘shet’ kryebashkiakun e Lezhës. Zbardh takimin e tij me Edi…

  Gazeta zyrtare e PD-së, ‘Rilindja Demokratike’ duket se është distancuar nga kryetari i Bashkisë së Lezhës, i cili u arrestua…
  11 hours më parë

  “Qoftet gati!”/ Përfundon ndërtimi i bar-kafesë në Parkun e Butrintit (Foto)

  Pas shumë diskutimeve dhe debateve publike që kulmuan në vjeshtën e 2017-ës për ndërtimin e një bar-kafeje në Parkun Arkeologjik…
  11 hours më parë

  Hyri në banesë dhe vodhi 30 milionë lekë, kapet autori i kërkuar (EMRI)

  Policia e Beratit ka arrestuar autorin e një vjedhjeje të ndodhur disa ditë më parë. Fax Neës raporton se shtetasi…
  11 hours më parë

  U arrestua të premten, kur do të dalë para gjyqit kryebashkiaku Fran Frrokaj

  Një grup i konsiderueshëm qytetarësh vijojnë të qëndrojnë para komisariatit të Policisë në qytetin e Lezhës. Qytetarët kërkojnë lirimin e…
  12 hours më parë

  Hapen dosjet e Sigurimit për 821 zyrtarë, 13 me njollë. Në verifikim dhe 4 deputetë

  Autoriteti për hapjen e dosjeve të ish-Sigurimit të Shtetit ka verifikuar 821 zyrtarë apo kandidatë për zyrtarë, për lidhjet të…
  12 hours më parë

  Kruani xhepat! Nga jugu në veri dhe Tiranë, sa do të paguani nga 1 prilli…

  Nga 1 prilli nis zbatimi i taksës së re për pronën. Banesat do të taksohen sipas një formule që merr…
  13 hours më parë

  Qytetarët e Lezhës mbajnë të rrethuar komisariatin, kërkohet lirimi i Fran Frrokajt (Video)

  Një grup i konsiderueshëm qytetarësh vijojnë të qëndrojnë para komisariatit të Policisë në qytetin e Lezhës. Qytetarët kërkojnë lirimin e…
  14 hours më parë

  Vladimir Putin drejt mandatit të katërt si President, rusët votojnë sot

  Vladimir Putin një nga liderët më me pushtet në botë, kërkon sot mandatin e katërt si president i Rusisë. Votimi…
  14 hours më parë

  Investigimi i ‘Le messager’: Mafia shqiptare kontrollon më shumë se 70% të heroinës në Zvicër,…

  Siçiliane, napolitane, kalabreze… nuk janë vetëm emra picash, por edhe rrënjë të mafias. Cosa Nostra, Camorra apo N’Drangheta vërshuan nga…
  24 hours më parë

  Metaliaj: Kukulla e Ramës në Tiranë tjetërson pronën publike, por arrestohet Frrokaj i Lezhës

  Deputetja e demokrate e qarkut të Lezhës, Lindita Metaliaj, përmes një postimi në Facebook ka reaguar për arrestimin e kryebashkiakut…
  24 hours më parë

  Fshehu vrasjen së vjehrrës, hoxha merr ndëshkim edhe nga Komuniteti Mysliman…

  Hysen Shehu është hoxha i cili fshehu dijeninë për krimin e kryer nga 21 vjeçarja Mariana Cmeta një vit më…
  1 day më parë

  Shkodra nën ujë dhe pa drita. Ja zonat me gjendjen e rënduar…

  Fax News informon se në një deklaratë për mediat, Bashkia Shkodër shprehet se zonat e përmbytura nga shkarkimet e hidrocentraleve…
  1 day më parë

  Protestat për gazetarin e vrarë ‘vënë para’ qeverinë sllovake. Dorëheqje dhe zgjedhje të parakohshme

  Dorëheqja e Kryeministrit Robert Fico, nuk ishte e mjaftueshme për të ndalur protestuesit në Sllovaki. Dhjetëra mijëra kanë vazhduar të…
  Do NOT follow this link or you will be banned from the site!