Ditmir Bushati pozicionohet në anën e gazetarëve, sherr në grupin e PS-së

Ligji antishpifje që pritet të kalojë sot në Kuvend nga ana e Partisë Socialiste ka nxitur debate dhe vetë brenda grupit parlamentar të kësaj force politike. Ka qenë ish-ministri i jashtëm Ditmir Bushati ai që ka kërkuar që të mos kalohet kjo paketë, pasi bie ndesh me rekomandimet e Këshillit të Europës. Bushati është shprehur … Continue reading Ditmir Bushati pozicionohet në anën e gazetarëve, sherr në grupin e PS-së