13 minuta më parë

  “Mashtrues! Na thuaj emrat e ekspertëve!” Banorët e pallatit përplasen me prefektin e Gjirokastrës

  Banorët e pallatit që rrezikon të shembet nga shkarja e dherave në lagjen “Kodra e Shtufit” në Gjirokastër, janë përplasur…
  45 minuta më parë

  Boçi: Rama dha teatrin me qera për bingo. Kontrata e falsifikuar, 100 mijë dollarë dëm

  Deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi, në një postim në Facebook, i është rikthyer debatit mbi Teatrin Kombëtar, duke paralajmëruar…
  1 orë më parë

  Ngjela: Rama po sundon me paratë e Erdoganit. FBI ka gjetur 5 miliardë dollarët e…

  Avokat Spartak Ngjela, i njohur për qëndrimet e tij të ashpra në mbështetje të Reformës në Drejtësi dhe kundër klasës…
  2 orë më parë

  Altin Goxhaj: Impianti në Pezë-Helmës, gjenocid me helm ndaj banorëve. Asnjë kompromis përvec largimit të…

  Avokati, Altin Goxhaj flet në studion e Fax News, për protestën e djeshme të banorëve të Pezës Helmësit kundër impiantit…
  2 orë më parë

  Askush nuk u vjen në ndihmë, banorët e pallatit në Gjirokastër heqin vetë baltën e…

  Në mungesë të një operacioni ndihme, banorët e pallatit që rrezikon të shembet nga shkarja e truallit, në lagjen “Kodra…
  2 orë më parë

  Gjirokastër/ Banorët fillojnë vetë pastrimin e pallateve nga rrëshqitja e dherave (VIDEO)

  Banorët kanë filluar të pastrojnë pallatet nga balta. Fax News raportojnë se banorët sapo kanë filluar aksionin në zonën e…
  4 orë më parë

  Sherr në familjen Preka në Kamëz, 23-vjeçari ther vëllain me thikë

  Një sherr në një familje në Kamëz ka bërë që një 23-vjeçar të plagosë vëllain e tij më thikë. Fax…
  4 orë më parë

  Biznesmeni fierak kallzon Armando Subashin: Do rrij te dera e Fatmir Xhafajt dhe Arta Markut

  Arben Myzeqari është biznesmeni fierak që ka bërë kallëzim në prokurorinë e Fierit dhe në atë të Përgjithshme për kreun…
  5 orë më parë

  Rama del me propozim të ri: President të përbashkët për Kosovën dhe Shqipërinë

  Kryeministri Edi Rama nga kuvendi i Kosovës ka dalë sot me një propozim të ri. Një president të përbashkët për…
  6 orë më parë

  Si asnjëherë më parë. Bëhen bashkë Rama, Meta, Kryemadhi, Berisha, Ruçi dhe Basha. Ja pse

  Krerët më të lartë të shtetit shqiptar janë bërë bashkë ditën e sotme në Kuvendin e Kosovës. Në këtë seancë…
  7 orë më parë

  Plagosi një person në Laç dhe u largua, arrestohet Xhevahir Lika

  Policia ka vënë në pranga Xhevahir Likën, autorin e plagosjes së djeshme në qytetin e Laçit, ku mbeti i plagosur…
  7 orë më parë

  Diplomati ‘fshikullon’ Ramën: S’ka bërë asgjë për Kosovën, më shumë aktivitete kishte në kohën e…

  Spartak Topollaj, diplomat i njohur në vendin tonë ka qenë i ftuar në ‘’Fax News” për të folur në lidhje…
  8 orë më parë

  Aksident në rrugën e Kombit, avokati përplas dy Policët

  Një aksident me plagosjen e tre personave ka ndodhur pranë kryqëzimit të Milotit, në rrugën e Kombit. Një makinë që…
  8 orë më parë

  Meta ende jo, Tsipras autorizon fazën finale të negociatave me Shqipërinë

  Burime diplomatike pranë Ministrisë së Jashtme greke i kanë konfirmuar Top Channel se kryeministri grek, Aleksis Tsipras ka autorizuar fazën…
  10 orë më parë

  ”Ishte heroik, e linin një muaj në biruc”, Maks Velo tregon ç’ndodhi me Lubonjën në…

  Artisti dhe shkrimtari  Maks Velo ka publikuar për herë të parë dosjen e tij, të cilën ka pak kohë që…
  11 orë më parë

  S’i eci me Bashkim Finon, Olsi Rama shpërthen në akuza për FSHF-në: Po falsifikon kampionatin

  Kapiteni i Partizanit Idriz Batha dhe mesfushori tjetër Lorenc Trashi, u dënuan nga Komisioni i Disiplinës me 2 ndeshje pezullim…
  20 orë më parë

  Berisha: Edi Rama po ndjek rrugën e Enverit me Kosovën. Shkëmbimi i komunave me Serbinë, gjymtim…

  Ish-kryeministri Sali Berisha, në intervistë për “bota.al” në lidhje me pavarësinë e Kosovës, është shprehur ndër të tjera se kryeministri…
  21 orë më parë

  Berisha: Marrëdhënia Shqipëri-Kosovë, qytetarët e dy vendeve të marrin dyshtetësinë. Duhen investime jo fotografi

  Ish-kryeministri Sali Berisha, në një intervistë për “Bota sot” është shprehur se projekti i Ibrahim Rugovës për Kosovën, si dhe…
  23 orë më parë

  Të shtëna me armë zjarri pranë një shkolle në Laç, policia jep detaje (EMRA)

  Një konflikt midis dy personave ka ndodhur në Laç. Policia bën të ditur se pas një konflikti të çastit mes dy…
  24 orë më parë

  Tahiri: Çdo pazar në kurriz të çamëve do të përballet me protesta të ashpra

  Në 27-vjetorin e Shoqatës Çamëria, në Vlorë, ish-deputeti i PDIU, Dashamir Tahiri, është shprehur me tone të ashpra për mënyrën…
  24 orë më parë

  “I kalojmë netët me frikë”, banorët e pallatit në Gjirokastër në panik, i drejtojnë lëtër…

  Banorët e pallatit 8-katësh në lagjen ‘Kodra e Shtufit’ në Gjirokastër që rrezikoi shembjen pas rrëshqitjeve të dheut nga moti…
  24 orë më parë

  Hoxha dhe Zogaj: Llalla vetëm fillimi, të tjerë zyrtarë do të shpallen “non-grata” nga SHBA

  Gazetari investigativ Artan Hoxha, ka deklaruar se së shpejti Shtetet e Bashkuara do të shpallin ‘non-grata’ zyrtarë të tjerë të…
  1 ditë më parë

  Tillerson uron Kosovën në 10-vjetorin e pavarësisë: SHBA gjithmonë përkrah jush!

  Sekretari Amerikan i Shtetit, Rex Tillerson ka shprehur mesazhin zyrtar të urimit për Kosovën në 10-vjetorin e pavarësisë së saj.…
  1 ditë më parë

  Plagosja dje në Tiranë, policia aksion të madh për kapjen e autorëve në Fushë-Krujë

  Aksion i madh policor për kapjen e dy personave që dyshohet se kanë marrë pjesë në plagosjen e djeshme në…
  1 ditë më parë

  Nurellari: Në 10-vjetorin e pavarësisë, Kosova një rast suksesi

  I ftuar në studion e Fax News, këshilltari i kreut të Partisë Demokratike të Kosovës, Adri Nurellari, u shpreh se…